Poradňa

Kategórie
 
 
 
 
 
Produkty
 
 
 

Ako si vybrať skleník

Prínos pestovania zeleniny v skleníku je pre záhradkárov neporovnateľný s pestovaním na poli. Predlžuje sa obdobie pestovania takže prvá úroda prichádza oveľa skôr a ukončenie sezóny je aj pri tzv. studenom pestovaní (t.j. bez dodatočného vykurovania) posunuté až do poklesu vonkajšej teploty na -1, pri bezvetrí aj -2 až -3°C.

Okrem predĺženia pestovateľského obdobia sú nesporné aj vyššie výnosy z metra štvorcového pestovanej plochy počas sezóny. Plody sú väčšie, chutnejšie, šťavnatejšie a tým aj atraktívnejšie. Na rozdiel od pestovania - vonku na poli, v skleníku nám vietor nič nepoláme, dážď nič nepremočí, takže aj úspech v dopestovaní úrody je len minimálne ovplyvnený počasím vonku. To sú asi hlavné dôvody prečo sa čím ďalej, tým viac záhradkárov rozhodne mať svoj vlastný skleník. Nový majiteľ skleníka ešte nemá dostatočné skúsenosti a vedomosti, preto sa mu môže stať, že jeho prvé nesprávne kroky mu v budúcnosti zbytočne spôsobia sklamanie. Vysvetlime si niektoré otázky, ktoré rieši asi každý začínajúci pestovateľ.

 

Základné informácie o skleníkoch

Hlavným kritériom rozdelenia skleníkov je materiál, z ktorého je vyrobená konštrukcia, ktorá môže byť buď z pozinkovaných, alebo hliníkových profilov.

V ponuke pozinkovaných skleníkov sú tri základné rady:

rada HOBBY ( jednoduché skleníky na rýchlenie zeleniny)

rada VARIANT ( skleníky vyššej triedy s množstvom doplnkov)

rada PRIMUS ( exkluzívne skleníky pre najnáročnejších).

 

Ako vybudovať základy pod skleník

Pod skleníky je potrebné vyhotoviť základ. Presné rozmery základov nájdete pri každom type skleníka. Najstabilnejší základ je betónový, no ak nechcete, alebo nemôžete základy betónovať, ponúkame Vám ku vybraným skleníkom podkladové rámy, ktoré sa zakopávajú do zeme a slúžia ako plnohodnotná náhrada základov betónových.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia