Informácie o skleníkoch

Kategórie
 
 
 
 
 
Produkty
 
 
 

Základné informácie o skleníkoch

Prehľad skleníkov :

Hlavným kritériom rozdelenia skleníkov je materiál, z ktorého je vyrobená konštrukcia, ktorá môže byť buď z pozinkovaných, alebo hliníkových profilov.

V ponuke pozinkovaných skleníkov sú tri základné rady:

rada HOBBY ( jednoduché skleníky na rýchlenie zeleniny)

rada VARIANT ( skleníky vyššej triedy s množstvom doplnkov)

rada PRIMUS ( exkluzívne skleníky pre najnáročnejších).

 

Skleníky rady HOBBY
predstavujú úplne novú modelovú radu, ktorá vychádza z dlhodobých skúseností s výrobou skleníkov. Konštrukcia je vyrobená zo žiarovo zinkovaného profilovaného plechu o hrúbke 1 a 1,5 mm. Minimalizované množstvo spojovacích prvkov pri zachovaní všetkých potrebných statických parametrov oveľa zjednodušuje ich montáž.. Majú jednoduché dvere ( šírka 62 cm) na koľajničkách. Maximálnu kvalitu a spoľahlivosť posuvných dverí zaisťujú bezúdržbové ložiská. Hrebeňová výška 202 cm zaručuje bezproblémový pohyb obsluhy vo vnútri skleníka. Tesniaca gumová lemovka nie je v cene, doporučujeme dokúpiť aspoň na strechu , zapezpečíte si tak odpruženie strešných skiel a ich lepšiu odolnosť voči vonkajším poveternostným vplyvom.

Sú v troch prevedeniach:

typ HOBBY H - 4
Je skleník s kolmými stenami a výplňou iba z polykarbonátu ( hrúbka 4 mm), v troch dĺžkových prevedeniach. Konštrukcia skleníka je odvodená od úspešného modelu Hobby H 5, je však prispôsobená na zasklenie komôrkovým polykarbonátom Vďaka tejto kombinácii vznikol skleník s oveľa vyššou pevnosťou, akú majú napr. hliníkové ázijské skleníky. Pre udržanie konkurencieschopnej ceny za porovnateľné prevedenie, nie sú preto súčasťou balenia ani nášho skleníka, ukončovacie plastové profily, či lepiace pásky. Pre udržanie maximálnej životnosti však doporučujeme komôrky utesniť v hornej časti lepiacou hliníkovou páskou a v spodnej časti napr. plastovým U-profilom, alebo priedušnou lepiacou páskou. Vďaka komorkovému polykarbonátu je však skleník oveľa ľahší a preto nenáročný na vybudovanie pevných základov.

typ HOBBY H -5
Je iba v jednom rozmere, nie je možné ho predlžovať .Má kolmé steny. Ako výplň je možné použiť iba skleníkové sklo HELIOS ( hrúbka 4 mm)

typ HOBBY H -7
Najpredávanejší skleník posledných rokov Bočné steny skleníka sú šikmé, zaisťujú optimálny dopad slnečných lúčov. Ako výplň je možné použiť skleníkové sklo HELIOS ( hrúbka 4 mm), ako aj komôrkový polykarbonát. Vďaka predĺženiu H-W je možné skleník predlžovať o 147 cm až na ľubovoľnú dĺžku.K tomuto typu skleníka je možné zakúpiť aj hotový základový rám, ktorý po zakopaní do zeme slúži ako náhrada betónových základov.


Skleníky rady VARIANT

Skleníky VARIANT majú konštrukciu zo žiarovo zinkovaného plechu, hrúbky 1,5 mm, a výplň môžu mať buď 4 mm sklo HELIOS, alebo 6 mm polykarbonát. Za príplatok Vám vieme konštrukciu dodať aj vo farebnom prevedení. Ku klasickým skleníkom typu J, K, a L je možné zakúpiť si aj hotový podkladový rám, ktorý po zakopaní do zeme slúži ako náhrada betónových základov.


V cene skleníka je započítaná :
tesniaca lemovka na strechu a dvere
predpríprava na police pozdĺž oboch bočných stien
vyväzovacie háčiky na upínanie rastlín.


sú členené podľa šírky na typy:

klasické skleníky:
„J“– šírka 249 cm a dĺžka 306, 406, 505, 605 cm.... predĺženie o 99,5 cm
Bočné steny skleníka sú takmer kolmé. To umožňuje umiestnenie rôznych regálov pozdĺž bočných stien. Tento skleník je predovšetkým určený do menších záhradiek.
„K“ – šírka 276 cm a dĺžka 306, 406, 505, 605 cm.... predĺženie o 99,5 cm
Bočné steny skleníka sú mierne šikmé
„L“ – šírka 303 cm a dĺžka 154,303, 452, 601 cm....predĺženie o 149 cm
Bočné steny skleníka sú šikmé, zaisťujú optimálny dopad slnečných lúčov.
„M“ – šírka 426 cm a dĺžka 303, 452, 601 cm....predĺženie o 149 cm
Bočné steny skleníka sú šikmé, zaisťujú optimálny dopad slnečných lúčov. Vzhľadom k šírke je konštrukcia zosilnená špeciálnymi výstuhami. V cene skleníka sú 4 ks dvojkrídlových pantových dverí v šírke 105 cm a každý dĺžkový modul má dve strešné okná

prístavby ku stene:
„C“ – šírka 152 cm a dĺžka 303, 452, 601 cm....predĺženie o 149 cm
Bočné steny skleníka sú šikmé, zaisťujú optimálny dopad slnečných lúčov. Keďže skleník je užší, má iba jednokrídlové pántove dvere v šírke 50 cm .
„D“– šírka 212 cm a dĺžka 303, 452, 601 cm....predĺženie o 149 cm
Bočné steny skleníka sú šikmé, zaisťujú optimálny dopad slnečných lúčov. Táto prístavba má klasické dvojkrídlové pantové dveře v šírke 105 cm
POZOR!!!!: Pri skleníkoch ku stene( prístavbách je bezpodmienečné nutné do poznámky v objednávke uviesť, z ktorej strany si želáte vstup. Pravidlo na určenie strany je: Ak stojíte vo vnútri skleníka chrbtom ku stene domu, sú vpravo "pravé dvere" a vľavo "ľavé dvere".

 

Atypické úpravy skleníkov:

medzistena pre skleníky VARIANT J,K,L,M a D

 Pomocou medzisteny je možné skleník rozdeliť na 2 časti, ktoré sú prepojené dverami. Aj pod medzistenou musí byť vybudovaný základ, preto požiadajte o plán základu s medzistenou.

úprava dĺžky

Dĺžku skleníka Vám vieme prispôsobiť presne aj na mieru Vašich základov, skrátením dĺžky skleníka. Cena sa potom vypočíta tak, že k najbližšej dlhšej variante skleníka sa pripočíta  sadzba za prácu naviac. Vyžiadajte si cenovú kalkuláciu.

Rozmery skleníkov:

Každá rada a typ skleníka má svoju pevne stanovenú šírku a výšku, ktorú nie je možné meniť, dĺžka skleníka však môže byť rôzna. Štandardne má každý typ svoj predlžovací modul, ktorým je možné skleník predlžovať podľa potreby . Výnimkou je iba skleník HOBBY H - 5. Dokonca sa dĺžka dá prispôsobiť na presne požadovaný rozmer. Približná dĺžka skleníka je vyjadrená v označení skleníka za lomítkom, napr. označenie H -7/ 3 znamená, že skleník má dĺžku približne 3 m, L 4,5 zase znamená, že skleník je dlhý cca 4,5 m, K 6 je v dĺžke cca 6m a pod.. Skleník   H-5 nemá žiadne ďalšie číselné označenie, to znamená, že je iba v jednom, danom rozmere.

Konštrukcia skleníkov:

je vyrobená zo žiarovo zinkovaných profilovaných plechov s hrúbkou 1 – 1,5 mm. jednotlivé diely sa spájajú pozinkovanými skrutkami a matkami, je však možnosť objednať si aj nerezové skrutky. Na skleníkoch nie je ani jedno  miesto, kde by bol zváraním, alebo bodovaním poškodený zinok, na ktorom by prišlo k predčasnej korózii, preto výrobca poskytuje na tieto skleníky predĺženú záruku na prehrdzavenie po dobu 10 rokov pri dodržaní záručných podmienok. Životnosť konštrukcie je možné predĺžiť jej nastriekaním s farbou na pozinkované povrchy. Túto úpravu je možné vykonať po určitej dobe, keď sa na povrchu vytvorí patina. Ak chcete mať farebnú úpravu hneď od začiatku, môžete si vybrať spomedzi štyroch farieb: bielej, bledozelenej, tmavozelenej a tmavohnedej, alebo aj podľa vášho vlastného výberu zo stupnice RAL.

Výplne skleníkov:

skleníky dodávame s rôznymi výplňami. Každý zákazník sa môže rozhodnúť pre variant, ktorý najviac vyhovuje jeho potrebám , no možné je zakúpiť si skleník aj bez výplne, t.j. iba konštrukciu. Pri každom skleníku v ponuke je uvedené, aký typ výplne je pre daný skleník možný. Výplne sa vkladajú do profilov, na ktoré sa pre zabezpečenie pružnosti skiel navlieka gumová lemovka. Sklá tak lepšie odolávajú krupobitiu a nárazom, ako keď sú položené priamo na profile. Doporučujeme preto osadiť  lemovku pod všetky  strešné sklá a na dvere. Boky skleníka môžu byť aj bez lemovky. Pri skleníkoch s výplňou z PKB sa nepoužíva lemovka, jednotlivé platne sa pripevňujú pomocou líšt na spevnenie a to iba pri PKB o hrúbke 4 mm. Výplne sa ku konštrukcii pripevňujú bez tmelu, pomocou príchytiek.

*sklo HELIOS v hrúbke 4 mm, dodávame do skleníkov štandardne. Je to špeciálne štruktúrované skleníkové sklo, ktoré nie je potrebné natierať či inak zatieňovať na ochranu rastlín pred intenzívnym slnečným žiarením, svojou štruktúrou rovnomerne rozptyľuje slnečné lúče a zabraňuje prepáleniu rastlín napr. cez kvapky vody.

*číre sklo v hrúbke 4 mm, je bežné sklo aké sa používa napr. na zasklievanie okien. Do našich skleníkov ho vieme dodať za príplatok, ktorý  Vám bude vyčíslený individuálne.

*bezpečnostné (kalené) sklo v hrúbke 4 mm, je odolnejšie voči rozbitiu a ak sa tak stane, minimalizuje riziko poranenia. Dodáva sa v oboch prevedeniach, buď ako číre, alebo štruktúrované. Do našich skleníkov ho vieme dodať za príplatok, ktorý  Vám bude vyčíslený individuálne.

*komôrkový polykarbonát (PKB)  zlepšuje tepelno-izolačné vlastnosti skleníka, predlžuje dobu na pestovanie najmä v regiónoch s horšími poveternostnými podmienkami a  je odolnejší voči rozbitiu. Dodáva sa v hrúbke 4 mm pre skleníky rady HOBBY v hrúbke 6 mm pre radu VARIANT a v hrúbke 8 mm pre radu PRIMUS.

 

Základy skleníkov:

Pod skleníky je potrebné vyhotoviť základ. Presné rozmery základov nájdete pri každom type skleníka. Rady ako vyhotoviť základ zasa v rubrike Informácie na bočnej lište našej stránky. Najstabilnejší základ je betónový, no ak nechcete, alebo nemôžete základy betónovať, ponúkame Vám ku vybraným skleníkom podkladové rámy, ktoré sa zakopávajú do zeme a slúžia ako plnohodnotná náhrada základov betónových. Podkladový rám je vyrobený zo žiarovo zinkovaného profilovaného plechu o hrúbke 2 mm. Výškovo nastaviteľné nohy (pilóty) umožňujú ich vysunutie v rozmedzí cca 40 - 70 cm a pohodlne zrovnajú podkladový rám do vodováhy aj pri nerovnosti terénu .

Priestor medzi pilótam je možné vyplniť doskami z recyklovaného plastu (Tatrapalstu) s hrúbkou 17 mm. Podkladové rámy zatiaľ dodávame iba ku skleníkom typu HOBBY H-7 a VARIANT typ J, K a L

Doplnky ku skleníkom:

Ku každému skleníku je možné doobjednať si rôzne doplnky, ktoré zvýšia, Vaše pohodlie, zlepšujú podmienky na pestovanie  či predlžujú životnosť skleníka. No aj bez týchto doplnkov, teda v základnom prevedení, má každý skleník všetky predpoklady na dopestovanie bohatej úrody. Pri každom type skleníka je uvedený zoznam možných doplnkov, nakoľko niektoré doplnky sú určené iba pre určitý typ skleníka.

Termín dodania tovaru:   7- 30 dní od potvrdenia objednávky a odsúhlasenia ceny za  dopravu.        Pri  dodaní skleníka s montážou sa dodacia lehota môže predĺžiť v závislosti od množstva objednaných montáži.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia