Doprava skleníka

Kategórie
 
 
 

Dopravu skleníka si môžete realizovať vo vlastnej réžii, alebo Vám ho vieme zaslať kuriérskou spoločnosťou.

 

Skleník sa dodáva v demontovanom stave a balí sa do dreveného stojanu, ktorý je pripevnený k štandardnej EURO palete (rozmery šxdxv: 80x120x200 cm) a váži cca 30 - 40 kg. Keďže konštrukcia skleníka sa pri vykládke zo stojanu vyťahuje smerom hore, je potrebné ešte cca 1,5 m priestoru nad stojanom. Stojan sa zálohuje sumou 75 € vrátane DPH, ktorá sa pripočítava k cene skleníka. Stojan v nepoškodenom stave je možné vrátiť na vlastné náklady do 30 dní od doručenia skleníka, pričom zákazníkovi bude vrátená záloha ponížená o amortizáciu v sume 5 € vrátane DPH. Pred vrátením je potrebné nás informovať telefonicky, alebo emailom o plánovanom termíne vrátenia stojana.

 

Osobný odber je možný po dohode z našeho skladu v Budmericiach. Pred plánovaným osobným odberom je nutné si telefonicky dohodnúť termín odberu. Treba sa vždy uistiť, že máte vozidlo s dostatčonou nosnosťou, ložnou plochou a výškou, aby sa Vám stojan so skleníkom zmestil a aby ste ho potom doma vedeli vyložiť - ak si neviete zabezpečiť vysokozdvižný vozík, budete musieť stojan rozobrať a skleník vyložiť po jednotlivých častiach. Tu opäť pripomíname, že pre potreby vykládky treba rátať ešte s cca 100 - 150 cm priestorom nad stojanom. Váha skleníka v základnej zostave sa uvádza pri jednotlivých modeloch, ak dokupujete aj dodatočné doplnky, treba si ich váhu pripočítať k váhe skleníka. Skleníky neodporúčame prepravovať na neodpružených prívesných vozíkoch, nakoľko pri prejazde nerovnými cestami môže dôjsť k popraskaniu skla, ktoré už následne nie je možné reklamovať. Stojan so skleníkom odporúčame počas jazdy zaistiť dostatočne pevnými upínacími popruhmi (gurtňami), alebo drevenými doskami.

 

Prepravu kuriérskymi spoločnosťami vykonávame v spolupráci s firmami GEIS SK, s.r.o. a SDS, s.r.o.. Keďže ceny za dopravu paletového tovaru sa vypočítavajú na základe rôznych parametrov, medzi nimi napr.: váha zásielky, počet jednotlivých kusov v zásielke, alebo vzdialenosť medzi miestom nakládky a vykládky, bude finálna cena za dopravu skleníka vypočítaná každému zákazníkovi individuálne po odoslaní objednávky.

Pri objednávke skleníka s doručením kuriérom je dôležité uvedomiť si zopár faktov, aby proces dovozu a vykládky prebehol hladko a bez zbytočných problémov:
1. kvôli rozmerom a váhe Vám bude skleník dovezený na nákladnom aute, takže si treba zvážiť, či sa k Vám vie auto s výškou cca 3 - 3,5 m, šírkou 2,5 m a dĺžkou cca 8 m dostať.
2. vykládka sa realizuje pomocou paletového vozíka a hydraulickej plošiny, aby Vám bol vodič schopný skleník potiahnuť za 1. uzamykateľné dvere, je nutné ho vyložiť na spevnenú plochu (napr. betón alebo zámková dlažba). Paletovým vozíkom nie je možné skleník potiahnuť po ploche vysypanej štrkom, alebo makadamom, po piesku, blate, zemine alebo trávniku, prípadne po veľmi poškodenom a popraskanom betóne, či po schodoch. Vtedy Vám ho kuriér vyloží iba veľa auta a ďalej si ho musíte poprenášať ručne.
3. pracovník kuriérskej spoločnosti nie je povinný potiahnuť skleník na Vami zvolené miesto (napríklad priamo na miesto stavby skleníka v záhrade), ale iba za prvé uzamykacie dvere.

 
 
 
 
Produkty
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia