O briketách

Kategórie
 
 
 
 
 
Produkty
 
 
 

O briketách

PREČO KÚRIŤ BRIKETAMI?

 

EKOPALIVÁ predstavujú ekonomický, ekologický a elegantný spôsob získavania tepla.

Neustály rast cien fosílnych palív a rast zodpovednosti za životné prostredie rozširujú záujem o využívanie obnoviteľných zdrojov energie ako paliva. Pri spaľovaní ekopalív sa uvoľňuje iba toľko oxidu uhličitého, koľko rastliny absorbujú pri fotosyntéze počas svojho rastu.
  

·         1/ JE TO VÝHODNÉ, ČISTÉ A POHODLNÉ!

·         2/ Rozumným nákupom ušetríte na vykurovacej sezóne VIAC AKO POLOVICU obvyklých nákladov.

·         3/ Drevené brikety horia a žhavia 3-5 hodín, nočné brikety až 8 hodín - nemusíte v noci prikladať..

·         4/ Ekobrikety sú suché, čisté a vhodné k okamžitému použitiu. Majú vyššia výhrevnosť ako hnedé uhlie.

·         5/ Nedechtujú, nezanášajú a neničia vaše vykurovacie telesá a predlzujú ich životnosť.

·         6/ JEDNA TONA EKOBRIKIET sa výhrevnosťou rovná 4 priestorovým metrom štiepaného dreva.

·         7/ Na uskladnenie potrebujete štyrikrát menší skladovací priestorv porovnaní s drevom.

·         8/ Ekopalivá sú vyrábané z čistej drevnej biomasy bez chemických prísad a popol je možné použiť ako biohnojivo do záhrady. 

·         9/ EKO Brikety sú určené pre všetky druhy spaľovacích zariadení na tuhé palivá a vyskúšané v otvorených aj uzavretých krboch, kachľových peciach, kuchynských sporákoch a tiež v kotloch ústredného kúrenia.

·         10/ EKO Brikety sú ideálnym palivom pre drevosplyňujúce kotle, kde vďaka svojej nízkej vlhkosti a vysokej hustote dosahuj účinnosť až 90%.  

 

 

VIETE BRIKETAMI SPRÁVNE KÚRIŤ?

Horia ako drevo, žhavia ako uhlie, ale bez množstva popola a prachu!

POSTUPUJTE NASLEDOVNE...

1.  Nasekajte 1-3 drevené brikety (podľa veľkosti kachlí) na cca 2 cm kolieska a zapáľte podpaľovačom. Nepotrebujete triesky ani iné podpaľovacie drevo.
 
2.  Nechajte nasekané kúsky drevených brikiet rovnomerne rozhorieť pri plnom prívode vzduchu tak dlho, až dosiahnete požadovanú teplota kachlí (krbu, kotla ...)
 
3.  Zostanú len krásne žeravé kúsky drevených brikiet a vykurovacie zariadenie je správne rozohriate. Rozhrňte rozžeravené kúsky drevených brikiet rovnomerne po celej ploche ohniska a úplne uzavrite prívod vzduchu.
 
4.  Podľa veľkosti ohniska naskladajte do žeravého základu 3-5 drevených brikiet nalámaných na polovice, lebo pri horení zväčšujú svoj objem..
 
5.  Drevené brikety začnú horieť plameňom po 5-20 minútach a ďalej horia (podľa druhu) aj niekoľko hodín a vydávajú potrebné teplo.
 
6.  Po dohorení plameňom začnú drevené brikety žeraviť podobne ako uhlie. Tento proces trvá opäť niekoľko hodín.
 

Ak proces 4-6  prebieha pri plne uzavretom prívode vzduchu, zostanú drevené brikety počas horenia a žeravenia kompaktné, čím sa dosiahne požadovaného dlhodobého efektu výhrevnosti. Toto je správny spôsob, ako dosiahneme najefektívnejšieho a najekonomickejšieho využitie drevených brikiet.
 Celý efekt je tiež závislý na veľkosti vykurovacieho média, ťahu komína a tlaku atmosférického vzduchu a predovšetkým na kvalite drevených brikiet. Len vysoko kvalitné drevené brikety Vám zabezpečia požadovaný komfort a teplo Vášho domova.
 Venujte prosím tomuto procesu potrebnú pozornosť a sami objavíte optimálny variant kúrenia briketami pre Vaše kachle, kotol či krb.

Nezabudnite!
Je veľmi dôležité dosiahnuť procesu žeravenia drevených brikiet bez prívodu vzduchu!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia