Čo zvážiť pri výbere skleníka

Kategórie
 
 
 
 
 
Produkty
 
 
 

Čo zvážiť pri výbere skleníka

Najdôležitejšie kritéria pri výbere skleníka sú:  rozmery, konštrukcia a výplň skleníka.

Rozmery volíme v prvom rade podľa priestorových možností a podľa toho, čo chceme pestovať. Z dlhoročnej skúsenosti vieme, že najpoužívanejšia a najpraktickejšia šírka skleníka sú 3 metre. Dĺžku volíme 3 metre a viac. Dĺžka je vždy nadstaviteľná v moduloch 1-1,5 m. U nás sú najpredávanejšie skleníky dĺžky 4,5 – 6 m.

Výber konštrukcie je veľmi dôležitý pre životnosť skleníka. Tento výber je u nás jednoduchý, nakoľko ponúkame skleníky iba s pevnou konštrukciou z profilovaného, žiarovo-zinkovaného plechu. Na trhu sa samozrejme vyskytujú i podstatne lacnejšie skleníky z tenučkých hliníkových profilov, ktoré určite neodporúčame, keďže tieto skleníky sú veľmi nestabilné, neodolávajú extrémnemu počasiu a väčšina ľudí si aj tak po určitom čase u nás obstará kvalitný skleník.

Pri výbere výplne skleníka berte do úvahy, že slovo skleník je odvodený od slova sklo. Akékoľvek iné náhrady nie sú pre rastliny prirodzené. My odporúčame ako výplň skleníka rozptylové sklo s hrúbkou 4 mm, ľudovo nazývané helios. Toto sklo netreba zatieňovať!!! Pre väčšiu bezpečnosť môže byť toto sklo kalené. Svetelná priepustnosť  u rozptylového skleníkového skla je 93% a viac. Pre efekt pohľadu dodávame i priehľadné - číre sklo (neodporúčame na strechu pre nutnosť zatienenia pri silnom slnku). Samozrejme, ak si zvolíte výplň z polykarbonátu, máme ju v našej širokej ponuke. Pozor, priepustnosť svetla je pri polykarbonáte maximálne 85 %. Táto výplň je taktiež menej odolná poveternostným podmienkam, hlavne vetru a snehovej záťaži.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia